Partnerske države

Na razstavi ob dnevu jezikov ste si lahko ogledali razstavo o partnerskih državah in njihovih znamenitostih. V projektu TELE so sodelovale šole iz Finske, Poljske, Španije in Združenega kraljestva.

Mesto Gliwice na Poljskem je bilo eno izmed prizorišč svetovnega prvenstva v odbojki, ki se je končalo pred dvema tednoma. Španska pokrajina Katalonija je znana po mnogih slavnih umetnikih. Saj ste že slišali za Dalija, ki je poleg mnogih slikarskih in kiparskih del, ustvaril tudi logotip za popularne lizike? Poznate španski ples flamenko in kastanjete? Na televiziji lahko gledate risanko o Muminih, ki prihajajo s Finske, v knjižnici pa si izposodite knjige o teh pravljičnih bitjih. V mesecu septembru smo spremljali tudi v Združenem kraljestvu Velike Britanije, kjer je po smrti kraljice Elizabete II., vladanje prevzel Karel III.