Dan Evrope

Na dan Evrope, 9. maja, praznujemo mir in enotnost v Evropi.

Takrat se spominjamo zgodovinsko pomembne Schumanove deklaracije iz leta 1950, ki je prispevala k začetku povezovanja držav v Evropsko unijo ter tako k miru in enotnosti med narodi.

Običajno institucije EU ob praznovanju dneva Evrope v začetku maja v Bruslju in Strasbourgu pripravijo dan odprtih vrat. Tudi lokalna predstavništva EU v Evropi in po vsem svetu organizirajo številne dejavnosti in dogodke za obiskovalce vseh starosti. Vsako leto več tisoč ljudi obišče institucije, sodeluje v razpravah, posluša glasbene koncerte in si ogleda druge prireditve, s katerimi obeležimo dan Evrope in izboljšujemo poznavanje EU. Ste že kdaj obiskali Hišo EU v Ljubljani?

Čeprav ostajamo doma, se bo tudi v Sloveniji v tednu Evrope zvrstilo kar nekaj dogodkov, ki jih bomo lahko spremljali prek spleta ali televizije. Otroci boste tako lahko prisluhnili evropskim ljudskim pravljicam.