Voščilo iz Katalonije

V božičnem času vsak katalonski dom krasi “Tió de Nadal“. Tió je kos hloda, dolg približno 30 cm, ki ima narisan zelo prijazen obraz. Na glavo ima poveznjeno rdečo kapico, pokrit pa je s toplo odejico. Otroci od 8. decembra do božičnega večera lepo skrbijo zanj in ga hranijo s sadjem in sladkarijami, na božični večer pa začnejo po njem udrihati s palicami, pri tem pa pojejo pesmice o njem. Tió otrokom prinese manjša darila – tradicionalni nugatov kolač, bonbone, oreščke ali manjše igrače. Tudi v vsaki učilnici v šoli je Tió in zadnji šolski dan pred počitnicami ga učenci natepejo, Tio pa jim pokloni darilca.

Učenci in učitelji šole El Castellot iz Katalonije želijo vsem vesel božič ter srečno in zdravo novo leto.